Про EPAL
Переваги використання піддонів EPAL. Використовуючи піддони з маркуванням EPAL від ліцензованого виробника Ви отримуєте:
Офіційний сайт EPAL www.epal-pallets.org |
EPAL (Європейська асоціація піддонів) є міжнародною Асоціацією (далі Асоціація), яка забезпечує використання і обмін дерев'яних піддонів (європіддонів) та іншої тари в рамках логістики, транспортування і складування. На сьогоднішній день Асоціація об'єднує понад 1500 виробників піддонів по всьому світу. За 2015 р ліцензійними виробниками було вироблено понад 70 мільйонів, а відремонтовано понад 20 мільйонів піддонів! Обмінний пул піддонів EPAL оцінюється в більш ніж 500 мільйонів одиниць.
Умовою для безпроблемного використання та обміну транспортної тари є єдина міжнародна система контролю якості. Для реалізації цих цілей EPAL сертифікує виробництва компаній (проводиться Початковий контроль на відповідність Технічним умовам EPAL, а потім інспекційна перевірка виробничих потужностей), які хочуть виробляти транспортну тару під цією маркою. Також EPAL виробляє без попередження універсальний контроль за діяльністю ліцензіатів в процесі виробництва. Ліцензіатами EPAL, зокрема, є підприємства, які виробляють дерев'яні піддони, здійснюють ремонт дерев'яних піддонів, або підтримують обмінний пул шляхом торгівлі або сервісу. Доказом незалежного гарантування якості і, тим самим, можливості обміну транспортної тари є знак марки EPAL в овалі, правом на використання якого володіють ліцензіати EPAL.
Таким чином, знак EPAL в овалі на дерев'яному піддоні означає, що виробничі потужності, де він зроблений, пройшли початковий контроль інспекторами Асоціації. Що продукція проходить ретельний періодичний контроль (без попередження виробника!) Асоціації інспекторами. Інспектори Ассоціаціі- незалежні експерти європейських організацій, що мають спеціальну підготовку і обладнання. Ці заходи дозволяють виключити використання неякісних матеріалів або порушення технології виробництва. Знак EPAL в овалі означає високу якість піддону і безпеку при його використанні для людей, обладнання та автотранспорту.
З огляду на все вищесказане, не дивує той факт, що більшість європейських споживачів української продукції вимагає поставок на піддонах EPAL. Затребувані на європейському ринку і самі піддони, що мають це маркування. У зв'язку з цим на ринку України стали масово з'являтися підроблені піддони, на яких маркування нанесене без контролю і дозволу EPAL. Крім порушення права на торговельну марку Асоціації, ці піддони становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, небезпеку пошкодження машин, механізмів і автомобілів. Начебто дивна ситуація. Умови отримання ліцензії прості і зрозумілі, ліцензійні платежі цілком посильні. Що ж заважає проводити піддони EPAL легально? Потрібні «всього лише» культура виробництва, бажання вкладати кошти в техніку, технології та навчання персоналу. Ставлення до піддону, як до серйозного, високотехнологічному виробу, який має служити довго і надійно. А якщо всього цього немає, а є тільки бажання зрубати грошенят по-швиденькому, то виходить хліпенький виріб, схожий на піддон тільки зовні. Який, розвалившись під навантаженням, може зіпсувати дороге устаткування, розбити автомобіль або, що найстрашніше, травмувати або навіть вбити людину. Такі випадки, на жаль, вже відбулися.
Не маючи наміру миритися зі значною кількістю неякісних підроблених піддонів, Асоціація почала активно захищати свою торгову марку. EPAL маркування повинне стояти тільки на якісному перевіреному виробі! Юридичне представництво активно взаємодіє з митними та правоохоронними органами. Зокрема, при підозрах на контрафактне використання марки EPAL, митні органи можуть призупинити оформлення товару і викликати представника Асоціації. Якщо Ваш товар раптом виявиться на нелегальному поддоні- найменше, що Вам загрожує - це перевантаження товару на митному складі, його перепакування, простій транспорту ... Можливі значні штрафи, кримінальне переслідування ... А в яку суму оцінити репутаційні втрати від незаконного використання чужої торгової марки